HÜLYACA

 

DUVAKLAR
GELINLIKLER 1
GELINLIKLER 2
GELINLIKLER 3
GELINLIKLER 4
GELINLIKLER 5
GELINLIKLER 6
GELINLIKLER 7
GELINLIKLER 8
GELINLIKLER 9
GELINLIKLER 10
GELINLIKLER 11

 

Vücut Tipinize Uygun Gelinlik Seçmenin İncelikleri:

Hanımlar hepimiz farklı fiziksel özelliklere sahibiz. Gündelik yaşantımızda seçtiğimiz kıyafetlerde bunları bir şekilde çözebiliyoruz. Önemli olan gelinlik seçerken dikkat etmemiz gerekenler...Hayal ettiğiniz gelinlik belki de vücut tipinize hiç uygun olmayabilir. Önerilerimize kulak verin ve vücudunuzda fazla ön plana çıkarmak istemediğiniz özelliklerinizi küçük hilelerle gizleyin. Tüm kadınların en güzel görünmek istedikleri gün hiç şüphesiz düğün günleridir. Bu günde harikulade görünmek için gelinlik seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Saten, organza, dantel, tafta... Fırfırlı, işlemeli, kabarık, korseli, dar... Bu kadar çok alternatif arasında doğru seçimi yapmak çok zor. Renk olarak beyaz yine en favori renk olmaya devam ediyor. Bunun yanında ebru yada pastel pembemsi renkler de tercih edilmeye başlandı.Hayatınızın bu en özel gününün elbisesini seçmek için ilk tavsiyemiz olabildiğince çok butik ve dergiye bakıp fikir edinmeniz olacaktır. Bunun yanında gelinlik seçerken yanınızda annenizin ya da çok yakın başka bir akrabanızın bulunmasını tavsiye ederiz. Ayrıca bir profesyonelden destek almak ve onun fikirleri sizin kusursuz görünmeniz için çok önemlidir.Başta da belirttiğimiz gibi gelinlik seçimini doğru yapmak çok önemlidir. Tabii ki her gelin çok güzeldir. Bizim amacımız sadece ufak tefek kusurlarınızı örtbas edip güzel taraflarınızı ortaya çıkarmak için bazı önerilerde bulunmak...

Armut vücutlar:

Armut vücutlu bir kadının omuzları kalçalarından daha dardır. Aradaki farkı mümkün olduğunca aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modellerine bakabilirsiniz. Bunun yanında ince kumaşlı gelinlikler yerine daha kalın kumaşlı modelleri tercih etmenizi öneririz. Kalçalarınız geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden uzak durmalısınız; çünkü bu modeller kalçalarınızın genişliğini daha da ortaya çıkaracaktır. Eğer belinizi kalın buluyorsanız size tavsiyemiz V- formlu gelinlik modellerini denemeniz olacaktır. Bellerinden şikayetçi olan gelin adayları geniş ve kemerli gelinliklerden de uzak durmalıdır.

Üçgen vücutlar:

Üçgen vücutlu kadınların armut vücutlu kadınların tersine omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Bu kadınların omuzların genişliğini kapatmak için üstü düz kesimli modellerden birini seçmelidir. Bunun dışında uzun kollu modelleri denemek doğru olacaktır.

Dikdörtgen vücutlar:

Bu kadınların en dikkat çekici özelliği, bellerinin fazla belli olmaması yani vücutlarının omuzlarından kalçalarına doğru düz inmeleridir. Dikdörtgen vücutlu gelin adayları bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik seçmeleri olacaktır.

Kum saati vücutlar:

Kum saati yada ideal vücut tipi olarak da adlandırılan kadınların vücutları kendilerini belirgin bir bel, yuvarlak kalçalar ve göğüslerden belli eder. Bu vücut tipindeki kadınlara bütün modeller çok yakışır. Ama bizim önerimiz bellerine dikkat çeken modeller seçmeleri olacaktır.Diğer öneriler...
• Boylarını kısa bulan gelin adayları için önerimiz önü V-kesimli bir gelinlik seçmeleri olacaktır. Bu şekilde boynunuzun yanı sıra vücudunuz da genel anlamda daha uzun görünecektir.
• Uzun boylulara etek boyları çok kısa olmadığı sürece her türlü model çok yakışır.
• Boynu kısa gelin adayları için önerimiz saçlarını toplamaları olacaktır. Uzun boyunlular ise tam tersine saçlarını açık kullanmalıdırlar.
• Sırtının güzelliğine güvenen gelin adayları tabii ki sırtı bele kadar açık bir gelinlik seçmeliler.
• Kalın ya da çok ince kollular ise straplez gelinlikler yerine uzun ya da kısa kollu bir gelinlik seçmeliler.
• Göbeğinden şikayetçi olanlar tercihlerini A-formlu gelinliklerden yana yapmalılar.
• Küçük göğüslü ve dümdüz karınlılar ise düz kesimli bir gelinlik seçebilirler.

Test- Hangi gelinlik size daha yakın?

Bu test, kuşkularınızdan sıyrılarak kişiliğinize ve tipinize uyan gelinlik tarzını bulmanızda yardımcı olacak...
1.Hayatınızın erkeği ile nerede evlenmeyi düşlersiniz?
* Ailenizle yaşadığınız evde.
• Bodrum’da, onunla tanıştığınız yerde.
+ Prag’da, çünkü bu kentin uğuruna inanıyorsunuz.
2. Dekoltenizi değerlendirmek için tercihiniz:
* Platin zincir ucunda tek taş elmas kolye.
• Bir tek Tahiti incisi taşıyan zarif bir kolye.
+ Moda tasarımcısının hazırladığı kuş tüyleri...
3. Gelenekler gereği gelin duvak takar, tercihiniz:
* Dantellerle süslenmiş uzun ve zengin bir duvak, aslında bu annenizin seçimi.
• Tül duvak değil de, başınıza örteceğiniz zarif bir vual.
+ Topuzunuzun altına büzerek tutturacağınız küçük bir duvak.
4. Kış aylarında evleniyorsunuz ve ayakkabı seçimi sorun oluyor:
* Ayaklarınızı sıcak tutacak şık bir bot arıyorsunuz ama krem renginde...
• Kesinlikle gelin ayakkabısı.
+ Üzeri işlemeli saten ayakkabı; kar da yağsa, parmaklarınız da donsa!
5. Üşümekten korkuyorsanız gelinliğinizin üzerine almak için tercihiniz:
* Toz pembe, eflatun ya da uçuk mavi bir etol.
• Beyazını ya da fildişi rengini bulursanız kenarları püsküllü panço...
+ Şık bir kaşmir ceket.
6.Vazgeçilmez bir aksesuar: Gelin buketi. Tercihiniz:
* Tek bir çiçek: Beyaz orkide.
• Şakayıklarla süslenmiş hafif bir manşon ya da el çantası...
+ Geleneksel küçük bir gül demeti.
7. Düğün mönüsünde tercihiniz:
* Fransız mutfağından seçkin bir mönü ve şarap.
• Geleneksel Türk mutfağından zengin bir mönü, açık büfe.
+ Çin ya da Japon, Uzakdoğu mutfağı.
8. Giyinmiş kuşanmış karşınıza çıkıyor; damadın kıyafeti:
* Jean-Paul Gaultier imzalı çizgili bir takım.
• Damat oyunu kurallarına göre oynuyor ve smokin takım giyiyor.
+ Koyu renk bir takım, olması gerektiği gibi, nikah şahitleri de damatla asorti giyiniyorlar.
9. Bu gece herkesi büyülemeye niyetlendiniz ve...
* Chantal Thomas imzalı dantel giysinizin göğüslerinizi taşıyan muhteşem dekoltesi büyüleyici.
• Fırfırlarla süslenerek biçimlendirilmiş gözalıcı mavi şeffaf bir giysi...
+ İpek üzerine dantel geçirilmiş şık bir takım.
En fazla + işareti:
Yükseklerden uçarak evleniyorsunuz. Siz, aksesuarlarıyla ve gelinliğinin pırıltısıyla etrafa ışık saçan, muhteşem havalı ve gösterişli bir gelin olabilirsiniz. Zaten böyle bir düğünü, ömrünüz boyunca hayal etmiştiniz: Gelinliğiniz içinde bir masal prensesi olmayı düşlüyorsunuz. Zengin, havalı, farklı, geçmişle geleceğin arasında tam bir masal giysisi. Bunu gerçekleştirmek için yaratıcılığının sınırlarını zorlayan modacılara ihtiyacınız var. Gelinliğinizde tüyler olsun, metalik pırıltılarla bezensin, boğumlarla, bağcıklarla süslenerek, kumaşa biçim verilerek havalansın, renkli tüller uçuşsun çevrenizde... Ve gelinliğiniz beyaz dışında renklerle de bezenebilir. Max Chaoul, bu tarzın en başarılı ustalarından biri. Yaratıcılığı sınır tanımıyor: Yalancı eteklerle kabartılmış giysi, kan kırmızı kadife bedenlerle tamamlanıyor, süslemede de bu fantastik hava devam ediyor: Madeni pırıltılı ipek çiçekler, metalik drape deri büstiyerler üzerinde biri dört yapraklı olan rengarenk yoncalar; fuşya, çiğ sarı, limon sarısı... Herkesin romantizm konusundaki görüşleri ve tercihleri farklı. Ama unutmayın ki, düğün sizin başrolde olduğunuz bir tiyatro oyunu ve bu oyunda giysilerden sahneye kadar bütün fantazilerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sizin şöleniniz! Fantazilerinizi özel dokuma kumaşlarla (kağıt, çuval vs.), alışılagelmişin dışında özel aksesuarlarla (kristal, metal, yapma çiçekler vs), canlı, neşeli renklerle veya doğrudan giysinin modeliyle oynayarak gerçekleşmesi sizin elinizde.
En fazla * işareti:
Geleneklere uyan bir gelin. Siz “gelin gibi bir gelin” olmayı düşlüyorsunuz. Çocukluğunuzdan beri telli duvaklı beyaz bir gelin olmak istemişsiniz. Dolayısıyla ister kabarık etekli, ister dümdüz, kesiksiz inen şiir gibi modelleri seçin, ister gelinliğin çağdaş yorumlarını; sonunda klasik gelin görünümünden pek fazla uzaklaşmayacaksınız: Bu sizin kişiliğinize ve tarzınıza uyuyor. Zaten gelinliğin kendisi geleneksel çizgileri içinde birçok şeyi simgeliyor. Farklı olmak adına bunlarla oynamayı düşünmüyorsunuz. Düğün töreni içinde gelinin damatla salona gelişi bile tek başına öylesine önemli bir an ki, bu anı teatral bir hava katmak için zorlamak gerekmez, diyorsunuz! Geleneksel bir düğün töreni ama, yine de sıkıntı yaratacak kadar geleneksel olmasın. 2000 yılında geleneksel havasını koruyan, ancak günün çizgilerinde güzel bir gelin olmak istiyorsanız, kumaşının dökümlü olmasına, güzel düşmesine ve kusursuz bir bütünlük sergilemesine dikkat etmelisiniz.
En fazla • işareti:
Zarif ve farklı bir gelin. Siz zarif olmayı yeğliyorsunuz, ancak farklı bir çizgide yakalamak istiyorsunuz bu zarafeti. Kuşkusuz aile çevresinde beklenen gelin olmayacaksınız. Siz parmak ısırtacak güzellikte ama çok farklı bir gelin olmayı düşlüyorsunuz. Ve bu farklılığı da, gelinliğinizin fırfırlarıyla, kabarık eteği veya metrelerce uzanan duvağıyla oynayarak değil, detaylarda gizlenen güzelliklerle yakalayacaksınız. Büyük bir olasılıkla da kimsenin aklına gelmeyen bir şey olacak bu... Az ve doğru yerlere konmuş birkaç minik çiçek, giysiye renk ve şiirsellik katar; iri çiçeklerle kapatılmış bir dekolte ya da hareketlendirilmiş bir etek giysiyi gösterişli yapar. Bu modelleri gerçekleştirmek için de dökümlü kumaşlar tercih ediliyor. Gelinliğin kendisi ne kadar sade olursa, size o denli aksesuarlarla oynama şansı veriyor. Yani, aksesuarları dilediğiniz zaman değiştirerek gelinliğe farklı bir hava verebiliyorsunuz.
 

  Geri Sonraki                                               

 

ANA SAYFA
ABIYELER 1
ABIYELER 2
ABIYELER 3
ABIYELER 4
ABIYELER 5
ABIYELER 6
ABIYELER 7
ABIYELER 8
ABIYELER 9
ABIYELER 10
ABIYELER 11
ABIYELER 12
NEDEN BEYAZ
NASIL SEÇİLİR
BEDEN ÖLÇÜSÜ

©Copyright 2006 Hulyaca Moda Co. Ltd.